Dzień Strażaka
Z okazji Dnia Strażaka obchodzonego 4 maja dzieci wybrały się z wizytą do remizy strażackiej. Strażacy ochotnicy bardzo serdecznie przyjęli naszych małych gości i z ogromnym zaangażowaniem opowiedzieli o swojej pracy. Pan Dawid przybliżył dzieciom, na czym polega zawód strażaka oraz pokazał cały sprzęt znajdujący się w remizie i w samochodzie strażackim. Dzieci mogły dowiedzieć się, do czego służą poszczególne urządzenia oraz jak wykorzystywane są podczas akcji ratunkowych. Największą atrakcją okazała się możliwość przymierzenia stroju strażaka, położenia się na noszach ratunkowych, a także wejścia do samochodu strażackiego. Dzięki temu dzieci mogły choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Ogromne emocje wywołało również włączenie sygnałów dźwiękowych w wozie strażackim, co sprawiło dzieciom wiele radości i wzbudziło duże zainteresowanie.
Było to bardzo interesujące i wartościowe spotkanie, podczas którego dzieci zdobyły wiele nowej i przydatnej wiedzy oraz miały okazję poznać specyfikę kolejnego ważnego zawodu. Strażacy ochotnicy są niezwykle ważną częścią społeczeństwa, dlatego serdecznie dziękujemy Panom za poświęcony czas, życzliwe przyjęcie oraz przybliżenie dzieciom tak odpowiedzialnej i potrzebnej pracy.
























































